Piyano Çalmayı Öğrenmenin Eğlenceli Yolu

Tatilde Müzikal Yeteneğinizi Geliştirecek Etkinlikler

Okulların kapandığı bu günlerde özellikle öğrenciler hobilerine daha fazla zaman ayırabiliyorlar. Ve tabi ki bu hobilerin en önemlilerinden biri de müzik. Peki tatilde yapılabilecek müzik etkinliklerini hiç merak ettiniz mi? 

Müzik çalışmalarınıza hız kazandırabilme ihtimali tatil sezonunun bu kadar özel olmasının en büyük nedenlerinden biridir. Bir bakkalda bir tatil şarkısı duymak ya da ilham verici bir tatil konserine katılmak olsun, birçok yönden müzik, tatilleri bir arada tutan tutkalın bir parçasıdır. 

Bu nedenle biz de bugünkü yazımızda sizler için tatilde yapabileceğiniz ve müzikal yeteneğinizi geliştirecek bazı etkinliklerden bahsedeceğiz.

Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmak için Buraya Tıklayın..

Hazırsanız başlayalım… 

Gönüllü Etkinliklere Katılın    

Müzik sadece eğlenceli bir hobi değildir.

Müzik, bir kişinin hayatını iyileştirdiği ve içinde yaşadığı toplumu güçlendirdiği kanıtlanmış bir sanattır. Bu tatil sezonunda yapabileceğiniz en ödüllendirici müzikal şeylerden biri, hastanelerde ve yardımlı yaşam tesislerinde tatil müziği yaparak oradaki insanlara moral sağlarken bir yandan da müzikal yeteneğinizi geliştirmek olabilir.

Tatil sezonu, çoğumuzun sahip olduğumuz her şeyi stokladığı bir zamandır; arkadaşlarımız, ailelerimiz, evlerimiz, sağlığımız. Komşularımızın çoğu bizim kadar şanslı değil. Dünyanın karmaşık sorunlarını müzikle çözemeyiz, ancak başkalarına müzikle güçlü ve kalıcı bir şekilde yardımcı olabiliriz. Arkadaşlarınızla tatil şarkıları söylemek ya da flüt üzerinde solo çalmak olsun, çabalarınız gerçekten bir fark yaratabilir.

Ancak, müziğinizle insanları neşelendirmek için kapıdan çıkmadan önce, izin istemek ve kurallarına uymak için önce yerel hastanenize veya yardımlı yaşam tesisinizle iletişim kurmak da son derece önemlidir. 

Kendi Tatil Şarkınızı Yazın

Birçoğumuz için, tatil şarkıları hayatımızda o kadar kökleşmiş görünüyor ki, her zaman var olmuş gibi hissediyorlar.

Ama gerçek şu ki, şarkı yazarları, besteciler ve söz yazarları gelip çoğumuzun tatillerle ilişkilendirdiği şarkıları yazmak zorunda kaldılar. Kendi tatil müziğinizi yazmak zor olabilir, ancak bunun sizi durdurmasına izin vermeyin. Tatil için kendi yaratıcılığınızı keşfetmek, özellikle stresli bulduğunuz yılın bir zamanı ise eğlenceli ve hatta terapatik olabilir. 

Çevrenize Küçük Konserler Verin

Bir mahalle tatil konseri vermek, komşularla bağlantı kurmak, müzikal yaratıcılığınızı paylaşmak ve tatilleri kutlamak için mükemmel bir yoldur.

Çoğu insan müziği sever, ancak pek çok insan bunu yaratamaz ve gerçekleştiremez. Çevrenizdeki insanlarla iletişim kurmanın, eğlendirmenin ve iletişim kurmanın en iyi yollarından biri müziktir. 

Tabi ki bunu yapmak için kendinizi biraz geliştirmeli ve ve küçük de olsa bir repertuvar hazırlamalısınız.