Piyano Çalmayı Öğrenmenin Eğlenceli Yolu

Piyano Nasıl Akort Edilir

Piyano yaklaşık 10.000 parçadan oluşan ve kusursuz çalışan bir makine gibidir. Bu parçalar bir araya gelerek eşsiz ve tadına doyulmaz bir enstrüman meydana getirmiştir. Hal böyleyken bunca parça ve enstrüman olması onunda akort edilmesi gerektiği ihtiyacını doğurur. İzmir piyano kursu olarak sizlere bu yazımızda piyano çalan kişilerin gözlerinde büyüyen piyano akort etmek nasıl olur anlatacağız.

Piyano Kursu İzmir İle Piyano Nasıl Akort Edilir Öğrenin

piyano
piyano

Tüm enstümanlarda olduğu gibi piyanonunda belirli periyotlarla akort edilmesi gerekmektedir. Piyanoda durum diğer enstrümanlardan farklıdır. Bir gitar veya bir keman gibi kolaylıkla akordu yapılamaz, biraz daha zahmet gerektiren bir iştir. Piyano akordu yapanlar genel isim”akordör”olarak bilinmektedir. Eğer bu konuda bilginiz yoksa bir uzmandan yani bir piyano akordörü ile iletişime geçmek ve profesyönel yardım almak daha sağlıklı olacaktır. Eğer kendiniz yapacaksanız elinizde piyano akort aleti olması gerekmektedir. Fakat bu aleti alırken dikkat etmeniz gereken piyano çivileri olacaktır. Piyanonunz üzerinde tellere bağlı olan bu çivilere uygun piyano akort anahtarı almanız gerekmektedir.Ayrıca akort yaparken telleri susturabilmek için susturucuya da ihityaç duymaktasınız. Piyanoyu diğer tüm enstümanlarda olduğu gibi kulaktan veya piyano akort programı yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz. Piyano akort anahtarını kullanarak telleri sıkıp gevşetebilir böylelikle piyano akordu yapabilirsiniz fakat bu işlem eğer prfesyönel değilseniz bir kaç saatinizi alacaktır.

Dijital Piyano Akort Edilir Mi?

Adından da anlaşılacağı gibi dijital olduğu için akort edilme ihtiyacı duymaz. Böylelikle piyano akort etmek zorunda kalmazsız ancak alacağınız dijital piyano evinizde daha az yer kaplayacak, maliyeti daha uygun olacak fakat hiçbir zaman akustik piyano ya da kuyruklu piyano keyfi vermeyecektir.

Eğer siz de akustik bir piyano kullanıyor, piyano akort fiyatları nedir merak ediyor ve piyanonuzu alanında uzman kişiler tarafından akort ettirmek istiyorsanız piyano dersi İzmir ile iletişime geçebilirsiniz.