Piyano Çalmayı Öğrenmenin Eğlenceli Yolu

Piyano Kursu İzmir Karşıyaka

piyano-kursu-karşıyaka-izmir

İzmir’de Piyano Kursu Arayanların İlk Adresi

Piyano tuşlu müzik aletleri grubunda yer alır ve 88 tuşa sahip bir enstrümandır. Piyano geçmişten günümüze kadar birçok bestenin yapımında kullanılmaktadır. Piyano çalmayı öğrenmeye başlamak için 5 yaşında olmak yeterlidir. Parmaklarını kullanabilen herkes rahatlıkla piyano çalmayı öğrenebilir. Piyano çalmayı öğrenmek için piyano kursuna başlamak gerekir. Çünkü piyano çalarken, notaları öğrenmek oldukça önemlidir.

Piyano dersleri haftalık olarak yapılır ve her dersten sonra kişinin düzenli olarak öğrendiklerini tekrarlaması gerekir. Piyano çalarken parmakların pratiklik kazanması gerekir. Ne kadar el ve parmaklarınızı pratik olarak kullanırsanız, tüm parçaları o derece rahatlıkla çalabilirsiniz. Piyano çalarken kişi tüm beynini çok yönlü olarak çalıştırmaya da başlar. Çünkü nota takibi yapmak, el ve parmakları uyum içerisinde hareket ettirmek gerekir. Piyano derslerinde kişinin müzik kulağı da gelişir. Piyanonun daha iyi çalınabilmesi için metronumu iyi dinleyip, ritmi yakalamak gerekir. Müzik kulağını geliştirmek için solfej eğitimi almak oldukça faydalı olur. Bu sayede duyulan notanın rahatlıkla tanınıp, çalınması mümkün olur.

Piyano çalarken farklı oturuş şekilleri ve pozisyonları vardır. Piyano kursunda öğreticiniz sizin için en uygun olan duruşu size gösterir. Piyano çalarken parmakları dik tutmak gerekir. Piyanonun ortasına oturarak elleri sağa ve sola rahatlıkla kaydırmak gerekir. Piyano çalarken her tekniği deneyerek size uygun olan tekniği seçebilirsiniz. Piyanoda doğru duruş ve oturuşu sağladıktan sonra piyano öğrenimi çok daha kolaylaşır.