Piyano Çalmayı Öğrenmenin Eğlenceli Yolu

Piyano ile İlgili En İyi 5 Film

Piyano kursu İzmir sizler sadece eğitim vermeyi değil, sanatın diğer türleriyle ilişkili olmanızı sağlıyor.Alanında uzman eğitmenler ve kişiye özel hazırlanan müfredat ile sizde bu aileye katılabilir İzmir piyano dersi ile sanata doyabilirsiniz. Yapamam diye düşünmeyin! Sizde çok geçmeden ücretsiz deneme derslerimize katılın ve sanata ilk adımınızı atın. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için ;

Piyano dersi İzmir telefon : 0507 95 96 333

Mail : msn@erturgutsanatmerkezi.com

İzmir Piyano Kursu İle Piyanoyla İlgili En İyi 5 Filmi Keşfedin

Piyanonun her tuşu her notası ayrı bir anlam ayrı bir duygu taşır. İnsanın en derin duygularına dokunan bu enstrüman ile hayal gücünüzü geliştirebilir kendinize bambaşka dünyaların kapılarını açmış olursunuz. Eğer sizde müzikle ilgili filmler izlemek istiyorsanız bu yazımız tam size göre!

Piyano İle İlgili Filmler

Sizlere sanatın temel direklerinden ikisini birleştirdik ve sizlere izlemeye doyamayacağınız müzikal filmleri derledik.Biz izlerken çok keyif aldık, sizlerinde izlerken aynı keyfi alacağınızı umuyoruz. İyi seyirler.

#1 Grand Piano

Sahne korkusunu ele alan bu filmde piyanistin sahnede sergileyeceği performansı öncesi yaşadığı büyük ruhsal sıkıntı en ince detaylarıyla işleniyor.

#2 Shine

Bir çok dalda ödüllü bir film olan Shine ünlü piyanist David Helfgott’un dramatik yaşantısını ele almaktadır. Filmin isminin anlamı olan ‘parlama’ David Helfott’un karanlıktan aydınlığa doğru yürüyüşünü anlatmaktadır.

#3 Ray

Biyografi türünde olan film Ray Charles Robinson’un hayatını tüm detaylarıyla işleyerek mükemmel şekilde sunmuş,  bir çok dalda ödüle layık görülmüş ve dünya çapında büyük yankı uyandırmıştır.

#4 The Piano

19. Yüzyılın sonlarında geçen filmde dilsiz bir piyanist ve onun kızının yaşadıkları dram dolu hikayeler filmle yansıtılır.

#5 Pianist

Belkide hiç piyano çalmayan birine bile ‘piyano’ dediğiniz anda bu filmi size söyleyebilir.Sadece içinde piyano geçmesi değil savaşların yıkıcı yanlarını, savaşın ardında kalan tahribatı tüm çıplaklığıyla gözler önüne seren film yine bir piyanistin Wladyslaw Szpilman’ın hayatını ele alır ve onun soykırımdan nasıl kurtulduğunu, aç ve susuz kaldığında, hasta olduğunda bile piyanodan vazgeçmediğini, belkide piyano sayesinde hayatta kaldığını anlatır. Yine bir çok dalda ödüle layık görülen film Dünya Sineması açısından kült ve bir başyapıt niteliği taşır. Sizde bu satırları okurken aklınıza o meşhur sahne gelmiştir ;

-Lütfen ateş etmeyin ben Polonya’lıyım.

+Neden o zaman o Alman paltosunu giyiyorsun?

– Üşüyorum …

Bu sahne bile filmle ilgili herşeyi anlatmaktadır aslında. Herkese iyi seyirler.