Piyano Çalmayı Öğrenmenin Eğlenceli Yolu

Hangi Piyanoyu Satın Almalıyım?

Bu yazımızda piyano kursu İzmir‘den ders aldıktan sonra sizin asıl gelişimini sağlayacak olan kendi evinizde kullanacağınız piyanoyu alırken hangi koşulları göz önünde bulundurmanız, nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Eğitiminizin daha sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için düzenli çalışma yapmanız gerekmektedir ve eğer evinizde piyano yoksa eğitim aldığınız kurumun etüt imkanlarından kesinlikle yararlanmalısınız. Peki ya piyano almayı düşünüyorsanız ?

Sizin için bazı başlıklar altında yazımızı topladık ;

Piyano alırken sıfır mı yoksa ikinci el bir piyano mu almalıyım?

Piyano kursu İzmir tarafından hazırlanmış bu makalemizde sıfır piyano almanın avantajlarını ve dezavantajlarını anlattık. Piyano satın almadan önce mutlaka sıfır piyanoyla ilgili detaylı bilgiler içeren bu yazımızda piyano almadan önce dikkat etmeniz gerekenleri ve karşınıza çıkabilecek artı ve eksi yönleri görüp buna göre bir değerlendirme yapabilir ve satın alma işleminizi bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci el piyano almayı düşünüyorsanız ;

  • Elektronik aksamında sorun olmaması
  • Pedalların düzgün çalışması
  • Arızalı tuş olmaması
  • Tuşesinin hassas olması
  • Tuşların rahat hareket etmesi

Sıfır Piyano Edinmenin Olumsuz Tarafları

* Alacağınız piyanonun sıfır olmasından kaynaklı olarak daha yüksek ücret ödeme durumunuz olacaktır.
* Eğer ki aldığınız tarihe yakın bir tarihte elinizden çıkarmak isterseniz fiyat olarak satarken çok fazla fiyat düşüşüyle karşılaşabilirsiniz.
* Müzik marketler genellikle belirli marka odaklı satışlarını gerçekleştirdiği için eğer ki piyanonuzu değiştirmek isterseniz fazla marka ve model seçeneği bulamayabilirsiniz. Bütçenize en uygun piyanoyu ararken en iyi piyano markaları araması yapabilir ve birçok modeli kıyaslayabilirsiniz.

Sıfır Piyano Edinmenin Olumlu Tarafları

* Sıfır bir duvar piyanosu edindiğiniz için aldığınız piyano garanti kapsamında olacaktır. Bu yüzden herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda ücret ödemeden piyanonuzun tamirini ya da onarımını yaptırabilirsiniz.
* Daha önce dijital piyanoyu kimsenin kullanmamasından kaynaklı olarak ikinci ellere çok az hatalara rastlayabilirsiniz.
* Üzerinde bulunan aksamlar eskimediğinden ve piyanonun çok fazla kullanılmamasından kaynaklı olarak bakım için yüksek bütçeler ayırmanıza gerek kalmayacaktır.
* Satın alan ve kullanan ilk şahış siz olmanızdan dolayı piyanonuzun kullanım ömrü daha uzun olacaktır.

Piyano satın alacaklara ufak önerilerin bulunduğu diğer yazımıza da aşağıdan ulaşabilirsiniz;

Piyano Satın Alma Rehberi

Piyano kursu İzmir ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek ve daha rahat piyano çalmanızı sağlayacak blog yazılarımızın bulunduğu sitemizi bağlantıya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. Müzikal anlamda ilerlemek için kendinizi geliştirmeyi, sürekli takip etmeyi ve çalışmayı asla unutmayın.