Piyano Çalmayı Öğrenmenin Eğlenceli Yolu

Dünyaca Ünlü 10 Başarılı Kadın Piyanisti ve Ünlendikleri Şarkıları

Dünyaca Ünlü 5 Başarılı Kadın Piyanisti ve Ünlendikleri Şarkıları

Bugün sizler için dünyaca ünlü 5 başarılı kadın piyanistlerini ve ünlendikleri şarkıları listelediğimiz bir yazı hazırladık. Piyano kursu İzmir ailesi olarak, sizlere %100 ilham verecek lsitemize dilerseniz geçelim.

1)  Hiromi Uehara – Piano solo Old Castle, by the river, in the middle of a forest

Hiromi.

 

Hızlı parmaklarıyla ünlenmiş Hiromi Uehera aynı zamanda klasik parçaları özüne sağdık kalarak yorumlama konusunda da çok başarılıdır.

 

 


2) Martha Argerich – Chopin “Polonaise N°6 l’heroique”

Martha Argerich

 

Ünlendiği ilk günden itibaren gelişmesini durdurmamış, daima öğrenmiş ve hala daha öğrenmeye açık bir piyanisttir.

 

 

 


valentina_lisitsa

 

İlk ünlenmeye başladığı zamanlarda hiç bir şirketle anlaşmadan, kendisini sadece sosyal medyadan duyurarak ünlenmiş bir piyanisttir.

 

 


4) Yuja Wang – Chopin 24 Preludes, Op.28

 

Chopin parçaları ile ünlenen Yuja Wang, üstünden yıllar geçse de etkinliklerde hala “Chopin 24 Preludes, Op.28” isimli parçayı çalmaktadır.

 

 

Crea.Tips-Music-AyseGokcinDeniz-Pianist-Rock-Classic-Mix-Nirvana-PinkFloyd-Covers-Featured-1078x516

 

Ünlü yorumcu Ayşe Deniz Gökçin’i Pink Floyd çalarken dinlerseniz, o an Pink Floyd çaldığını anlar fakat nasıl bu kadar güzel yorumlandığını düşünmekten şarkıyı dinleyemeyebilirsiniz.

 


Eğer siz de yukarıdaki piyanistler gibi başarılı olmak istiyorsanız, kaliteli insanlardan, profesyonel bir eğitim almanız gerekmektedir. Dolayısıyla, biz piyano kursu İzmir ailesi olarak sizlere sunduğumuz piyano kurslarından yararlanabilirsiniz. Doğrudan bu bilgi ile alakalı adrese gitmek için aşağıdaki linke tıklayabilir ya da yukarıda bulunan paneller yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzmir’de Piyano Kursumuzla Kolayca Piyano Öğrenebilirsiniz


Ayrıca, dünyanın en ilginç enstrümanlarını merak ediyorsan “Dünya Üzerindeki En İlginç 5 Müzik Aleti” isimli yazıyı okuyabilirsiniz. Bu makalede, dünyaca ünlü ve ilginç enstrümanların güzel bir listesi ve sizi gerçekten şaşırtabilecek modelleri, sebepleri ile bir listesi bulunmaktadır. Eğer bu tarz bilgileri öğrenmekten zevk alıyorsanız, mutlaka okumanızı önerdiğimiz bir yazı olan bu yazıyı okuyarak kendinize güzel ve şaşırtıcı bilgiler katabilirsiniz. Bu yazıda gerçekten kaliteli bilgiler bulunmaktadır ve hem sizi hem de arkadaşlarınızı şaşırtacak, çok fazla kaynakta bulunmayan bilgiler ile donatılmış bir yazıdır. Müzik ile kalın!