Piyano Çalmayı Öğrenmenin Eğlenceli Yolu

Dijital Piyano Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Piyano çalmak istiyor ve bir de evinize piyano almak mı istiyorsunuz? Bu konuda bilginiz kısıtlı fakat aldıktan sonra pişman olmak istemiyor musunuz? Bu yazımız tam da size göre. Piyano dersi İzmir ile piyano alırken dikkat edilmesi gerekenlerden kısaca bahsettik. Bu yazımızı okuduktan sonra piyano almak konusunda dahada bilinçlenecek ve tereddütleriniz ortadan kalkacaktır.

İzmir Piyano Kursu ile Dijital Piyano Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir Öğrenin

Her enstrümanda olduğu gibi piyano alırken de dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Ne kadar çok bilgilenir ve dikkatli olursanız aldığınız enstrümandan o kadar çok keyif alacak ve sonrasında pişman olmayacaksınız. Alacağınız piyano hem evinize güzel bir hava katacak hem de sizin ve ailenizin müzik dolu, keyifli zamanlar geçirmesine sebep olacaktır. Evde piyanonunuzun olması bir başka yönden bakacak olursak sizin piyano konusunda gelişmenizede büyük fayda sağlayacaktır. Daha fazla egzersiz yapacak, piyano başında daha fazla vakit geçirecek ve böylelikle daha kısa sürede daha büyük bir aşama kaydetmiş olacaksınız. Burada ise bilmeniz gereken tek şey; aynı olsa da akustik piyano ve dijital piyanonun farklı olduğudur. Dilerseniz öncelikle dijital piyano nedir kısaca bakalım.

Dijital Piyano Nedir

Dijital piyano ya da diğer bir adıyla duvar piyanosu genellikle evlerde ve kurs merkezlerinde bulunan, başlangıç ve egzersiz amaçlı kullanılan, akustik piyanonun yerini tutacak ve az yer kaplayacak bir enstrümandır. Az yer kaplaması ve maliyeti nedeniyle oldukça popüler ve tercih edilen dijital piyano oldukça kullanışlıdır. Verdiği keyif akustik(kuyruklu) piyano kadar olmasa da size oldukça keyif verecektir.Eğer daha önce piyano çalmadıysanız veya hobi amaçlı düşünüyorsanız dijital piyano size oldukça yetecektir. Bu konuda ise daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ve akustik piyano ile dijital piyano arasındaki farklar nelerdir diye merak ediyorsanız arasındaki farklar  yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Dijital Piyano Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Piyano almaya karar verdiniz ve bu konuda yeterince araştırma yaptınız. Bundan sonrasında sıra bütçenizi belirlemeye geldi. Belirleyeceğiniz bütçeye göre piyano markaları ve fiyatları değişiklik gösterecektir. Piyano almak için belirleyeceğiniz bütçe sizin vereceğiniz kararı kolaylaştıracak, alacağınız piyanonun vereceği keyif sizi tatmin edecektir. Burada ele alabileceğiniz bir başka konu ise piyanonun evinizin dekorsayonuna uygun olmasıdır. Böylelikle alacağınız piyano evinize şıklık katacağından dolayı görsel olarakta sizi tatmin edecektir. Eğer çevrenizde daha önce piyano almış veya çalmış kişiler varsa onlardan da yardım alabilirsiniz. Sonrasında ise piyanoyu ikinci el mi sıfır mı alacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Sıfır piyano fiyatları, ikici el piyano fiyatlarından daha yüksek olacağından ikinci el piyano almak size avantaj gibi gelebilir fakat ikinci el piyano buldunuz ve almaya gidecekseniz yanınızda bu işten anlayan birisinin olması iyi olacaktır. Piyanoyu alırken ise özellikle tuşlarına ve pedallarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tuşları aynı hizada ve düzgün durmalı ve tuşlara bastığınızda tuşların yukarı doğru kalkmaması gerekmektedir. Pedallarda ise eğer yeni başlayacaksanız anlayamayabilirsiniz ve bu ilerde çalma tarzınızı geliştirdikten sonra size sorun teşkil edebilecektir. Bu hususlara dikkat eder ve bilinçli davranırsanız sizde evinize güzel bir piyano almış olacaksınız.

Eğer yeni başlayanlar için piyano önerisi istiyor ve profesyonel destek almak istiyorsanız sizi de piyano kursu İzmir’e bekleriz.