Piyano Çalmayı Öğrenmenin Eğlenceli Yolu

Akustik Piyano ile Dijital Piyano Arasındaki Farklar

Piyano dersi izmir olarak bu yazımızda sizlerle müziğin en temel enstrümanı olan piyanonun akustiği ile dijitali arasındaki farklara değindik.Piyano öyle büyülü bir enstrümandır ki tuşlarına dokunduğunuz andan itibaren artık bu büyünün bir parçası olmuşsunuzdur demektir.Sizde piyano almak istiyor fakat tereddüt yaşıyorsanız, hangi dijital piyano alınmalı merak ediyorsanız piyano kursu İzmir ile iletişime geçerek en iyi akustik piyano markaları ve en iyi dijital piyano markaları konusunda fikir sahibi olabilir ve daha uygun fiyata daha iyi bir enstrüman sahibi olabilirsiniz. İletişim için ;

İzmir piyano kursu telefon ve whatsapp : 0507 95 96 333

Mail : msn@erturgutsanatmerkezi.com

İzmir Piyano Dersi ile Akustik Piyano ve Dijital Piyano Arasındaki Farklar

#1 Boyutları arasında ciddi farklar vardır

Akustik piyanolar hacim olarak çok büyük olmakla beraber kapladığı alan oldukça fazladır. Genelde konser salonlarında gördüğümüz akustik piyanodur.Dijital piyanolar ise duvar tipi piyano olmakla beraber hacmen daha ufak olup daha az yer kaplamaktadır.

#2 Ton farkları mevcuttur

Akustik piyano daha iyi ve daha net bir sese sahiptir ve dijital piyanolar bu ses tonunun kopyası gibi düşünülebilir fakat hiçbir zaman orjinali gibi net bir ses alamazsınız.

#3 Çalma açısından farkları

Akustik piyanonun tuşeleri daha sert dijitalin daha yumuşaktır ve akustik piyanoda kalın seslere gittikte tuşedeki sertlikte artmaktadır. Ayırca akustik piyanoda ses açıp kapatma gibi bir durum yokken dijital piyanoda sesini kapatıp bile çalabilirsiniz.

#4 Dayanıklılık farkları

Dijital piyanolar akustik piyanolara göre dayanıksızdır.Akustik piyanolar uzun yıllar sağlamlığından ödün vermeyecektir ve iyi malzemelerden yapılmaktadırlar.

#5 Fiyat farklılıkları

Fiyatları arasında da ciddi farklar mevcuttur.Piyano marka ve fiyatları çok fazla değişkenlik göstereceğinden dijital piyano alırken dikkat edilmesi gerekenler oldukça fazladır.Akustik piyanolar oldukça pahalıdır buna karşın dijital piyanolar çok daha uygun fiyata alınabilecek enstrümanlardır fakat hiçbir zaman akustik piyanonun verdiği hazzı vermeyecektir 🙂