Piyano Çalmayı Öğrenmenin Eğlenceli Yolu

Piyanoya Kaç Yaşında Başlanır

Özellikle çocukların kişisel gelişiminde müziğin yeri oldukça önemlidir. Müzikle ilgilenen ve iç içe olan çocuk, ritim duygusunu geliştirir ve yaratıcılığı da aynı paralellikte gelişir. Zeka gelişimde oldukça faydalı ve sıkça önerilen piyano çalmak çocuğun ilerisi için problem çözme yeteneğini geliştirerek hayata farklı bir pencereden bakmayı öğrenecektir. Bu yazımızda sizlerle piyanonun çocuğa faydaları ve piyanoya başlamak için hangi yaşlar uygun onlardan bahsedeceğiz. Eğer siz de minik bir Fazıl Say yetiştirmek istiyorsanız İzmir piyano kursuna bekleriz.

Piyano Çalmaya Başlama Yaşı

Piyano
Piyano

Eğer enstrüman çalmaya başlamanın yaşı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsuz! Piyano kursu İzmir bu kalıplaşmış, yıllardır süre gelen yaş tabusunu yıkıyor. Enstrüman çalmak için bir yaş sınırı olmamakla beraber istenilen her yaşta başlanabilir. Özellikele piyanoyu ele aldığımızda erken yaşlarda çocuğunuz piyano eğitimi alırsa gelişiminde ona oldukça faydası olması çocuğunuzun yararına olacaktır. 15 yaşında piyanoya başlamak ile 5 yaşında piyanoya başlamak arasında hiçbir fark yoktur. Burada önemli olan ve tek istenen şey gereken istektir. Eğer siz istekliyseniz ve piyano çalmak gerçekten sizin hayallerinizi süslüyorsa yaş konusundaki tereddütlerinizi tamamen ortadan kaldırın.

Piyano Eğitiminin Faydaları

Elbette çocuk yaşta piyano eğitiminin faydaları saymakla bitmez ancak; yetişkin yaşta da piyano çalmanın aynı etkileri olacağını kesin bir dille söyleyebiliriz. 3 yaş piyano eğitimi veya 4 yaş piyano eğitimi okul öncesi eğitim sayılacağından farklı teknikler, özellikle de renkler kullanarak gerçekleşir. El ve ayak koordinasyonu gelişir, aynı şekilde sağ el ve sol el ağırlıklı kullanılacağı için beyni ikiye böyler ve böylelikle kişisel gelişime farklı bir boyut kazandırılmış olur. Müziği sevmek, onu ruhunuzda hissetmenin yaşı olacağını kabul etmiyoruz. Siz de ruhunuzu dinlendirmek ve kişisel gelişiminizde büyük bir etki yaratacak piyanoyu çalmaya başlamak istiyorsanız geç kalmış sayılmazsız. Bugün kendinize bir iyilik yapın ve hayallerinizi dahada ertelemeden İzmir Piyano Dersine gelin!