Piyano Çalmayı Öğrenmenin Eğlenceli Yolu
Piyano-El-Isındırma-Egzersizleri

Piyano El Isındırma Egzersizleri

Piyano Egzersizleri

Bugün sizlere piyano çalımınızı geliştirebilecek piyano el ısındırma egzersizleri konusunda İzmir piyano kursu temsilcisi olarak detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra hangi piyano el ısındırma egzersizlerini yapmanız gerektiği konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz.

Piyano-El-Isındırma-Egzersizleri

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– Piyano El Isındırma Egzersizleri
Dilerseniz sizler için detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “Piyano El Isındırma Egzersizleri” isimli yazımıza geçiş yapalım.


Piyano El Isındırma Egzersizleri

Bildiğiniz üzere dünya üzerinde çok fazla egzersiz, çalışma yöntemleri ve metotları bulunmaktadır. Bu yöntemler, metotlar arasından biz, sizler için en etkili olanları derlediğimiz bir yazı hazırladık. Dilerseniz sizler için düzenlediğimiz bu piyano egzersizlerini tek tek açıklayarak siz müzisyenler ile paylaşalım.

Etkili bilek ısınma için şu adımları izleyin:

  1. İki elinizle bir duvara bastırıyormuş gibi ellerini önünde, avuç içi bakacak şekilde tutun.
  2. Gevşek bilek ile yavaşça saat yönünde ve saatin ters yönünde ellerinizi çevirin.
  3. Dua ettiğiniz gibi ellerinizi önünüzde bir araya getirin, avuç içi to-palmiye, parmakla parmakla ve dirseklerinizi yanlara doğru uzatın.
  4. Bileklerinizi yavaşça döndürün; böylece parmaklarınız size doğru, ardından da sizden uzaklaşacak ve sonuçta yere inecektir.
  5. Bileklerini gevşetirken birkaç kez tekrarlayın.

Fiziksel gerginlik, uygulamanın gerekli tekrarı ile oyuna kolayca dahil edilebilir. Bu nedenle, oyun oynarken ve desen yaparken kaslarınızı serbest bırakmanın bir kalıbı geliştirmek çok önemlidir. Bunu yapmak aynı zamanda müzik üretmenin fiziksel ve zihinsel bileşenlerini birleştirmenin bir yolunu da verir; çünkü oyun oynarken rahat bir şekilde kalmak, rahatsızlık alanlarında sürekli izleme gerektirir.

Bugün sizlere piyano çalışınızı geliştirebilecek piyano el ısındırma egzersizleri konusunda İzmir piyano kursu temsilcisi olarak detaylı bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir. Bu egzersizleri uygulamadan piyano çalarsanız, çaldığınız ilk 10 dakika boşuna geçer, bu ısınmaları önünüzde piyano olmadan yapabildiğiniz için, piyano çalmadan önce yolda yürürken bile yapmak, sizin o 10 dakikanızı sadece piyano çalmanıza ayırmanıza yardımcı olacaktır. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler.