Piyano Çalmayı Öğrenmenin Eğlenceli Yolu

Piyano Çalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Piyano çalmak istiyor fakat nerede ve nasıl öğreneceğiniz konusunda tereddüt mü yaşıyorsunuz. Piyano dersi İzmir tam da size göre! Müzikal doyumu en yüksek enstrümanların başında gelen piyanoyu uzman eğitmenler, kaliteli enstrümanlar ve uygun fiyatlı kurs ile öğrenmek ve kendinizi geliştirmek sizin elinizde. Şimdi bizimle iletişime geçerek ücretsiz deneme derslerimize katılabilir kendinizi test edebilir ve bir kahvemizi içebilirsiniz 🙂 İletişim için ;

İzmir Piyano dersi telefon : 0507 95 96 333

Mail : msn@erturgutsanatmerkezi.com

Piyano Kursu İzmir ile Piyano Çalarken Nerelere Dikkat Etmeliyim ? Öğrenin

Piyano evrensel bir enstrüman olmakla beraber müziğin yapı taşlarından biri olarak görülmektedir. Peki bu eşsiz enstrümanı çalan kişilerin bu işe nasıl başladığını, kendilerini nasıl geliştirdiklerini , piyano çalma tekniklerini ve hangi pozisyonda nasıl çaldıklarını merak mı ediyorsunuz. Bu yazımız tam size göre.

Piyano Çalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Piyano çalmak ciddi bir çalışma ve bol egzersiz gerektirmektedir. Piyano çalmak için yaş ise önemli değildir sadece doğru pozisyonda oturmak ve iyi bir eğitim sürecinden geçmek önemlidir. Piyano başlangıç egzersizleri yapmadan önce piyano çalarken oturacağınız pozisyon ve vücut dilinizin nasıl olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Piyano taburesine dik bir oturuş pozisyonu ile oturmaya özen göstermeliyiz ve bunu unutmamalıyız. Kambur bir oturuş bizi zamanla rahatsız edecek, piyano başında uzun zamanlar geçireceğimiz için zamanla vücut anatomimizde bozukluklar meydana getirecek ve kötü bir görüntüye sebep olacaktır. Zamanla buna alışacak ve pozisyonunuzu net ve doğru bir şekilde almış olacaksınız. Piyanoya dirseğimiz ile elimiz arasındaki mesafe kadar bir uzaklıkta oturmak doğru olacaktır. Bilek ve dirsek arasındaki mesafe piyanoya paralel bir şekilde olmalıdır. Parmaklarımızın ise tırnaklarımıza yakın olan en uç kısmı tuşlara temas edecek  bir şekilde oturtmalısınız. Tüm parmaklarımızın dik ve doğru pozisyonda olmasına özen göstermeliyiz. Bacaklarımızın duruşunu ise piyano pedallarına en rahat basacak şekilde konumlandırmalıyız. Piyanoda doğru oturuş pozisyonunu kavradıktan sonra ise piyano çalma teknikleri öğrenebilir ve sıkı bir çalışmayla çok kısa sürede piyano başlangıç şarkıları çalabilir ve keyfinizi en üst seviyelere çıkarabilirsiniz.