Piyano Çalmayı Öğrenmenin Eğlenceli Yolu

Müzikte Daha Yaratıcı Olmak

Piyano Kursu İzmir ailesi olarak bugün sizler için Müzikte Daha Yaratıcı Olmak konusunu ele alacağız.. Müzik yaparken, bir enstrüman çalarken ya da söz yazarken en önemli şeylerden biri de hiç kuşkusuz yaratıcı, daha önce yapılmamış bir şeyi ortaya koyabilmektir. Peki müzikte yaratıcı olmak için size yardımcı olacak tüyoları hiç merak ettiniz mi?

Eğer cevabınız evet ise bu yazımız tam size göre… Çünkü bu yazımızda sizler için müzik yaparken daha yaratıcı olmak adına kullanabileceğiniz bazı püf noktalarından bahsedeceğiz. 

Piyano Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.

Müzikte Daha Yaratıcı Olmak

Sessizliği Odaklanmak İçin Kullanın 

Hayat dikkat dağıtıcılarla doludur. Bazen, bir yazarın gürültüyü önlemek için dikkat dağıtıcı olarak var olan her şeyi kapatması gerekir. Aynı şekilde bir şarkıyı bestelerken ya da bir davul solosu yazarken de bunu yapmalısınız.

Bununla birlikte, en iyi yaratıcı düşüncenizi yönlendirmek için dikkat dağıtıcı olmayan bir ortamın sürdürülmesi yararlı olabilir. Bazen bir oda ya da deniz kenarında huzurlu bir gün batımı sizin için faydalı olabilir. 

Gözlem Yapmayı İhmal Etmeyin

Bir sanatçı olarak fikirleriniz ve fırsatlarınız her yerden gelebilir. Yaratıcı bir insan olarak, çevrenizdeki dünyayı gözlemlemek önemlidir, çünkü yarattığınız her şey de bu dünyaya ait olacaktır.

Rastgele bir gözlem potansiyel olarak yaratıcı bir çözümü tetikleyebilir. Müziğin ötesine geçin ve yaratıcılığınızı beslemek ve işleri farklı bir perspektiften görmek için tüm sanat formlarında ve yaşam deneyimlerinde ilham bulmayı öğrenin.

Nefes Alıp Zihninizi Sakinleştirin

Yaratmak zor bir iş olabilir. Yaratıcı süreç, rahatsız edici düşünceleri zorlamak ve en iyi perspektifi bulana kadar fikirlerinizle aktif olarak ilgilenmekle ilgilidir. Diğer zamanlarda, bir projeden uzaklaştığınız ve yaratıcılığın doğal olarak gerçekleşmesine izin verdiğiniz pasif katılım yoluyla yaratıcı düşüncelerinizi başlatabilirsiniz.

Hayal kurmak ya da zihninin dolaşmasına izin vermek sorun yaratmaz. İster konfor bölgenizin sınırlarını zorluyor olun, ister bir günlüğüne geride bırakmaya çalışıyor olun, kendi özgün fikirlerinizi geliştirmenin her yöntemine yaratıcı bir şekilde açık kalmak önemlidir.

Utanmayı Bir Kenara Bırakın

Her durumda eğlenebiliyor olmanın bir yolunu bulun. Kendinize gülmeyi öğrenin. Önce kötü olmadan bir şeyde iyi olmanın yolu yoktur. Utanç denemeni engelleyecektir. Utanç kendini ortaya koymaya çalışmanı engeller. Onu bastırabilmeli ve onu koyacak bir yer bulmalısın ki sevdiğin şeyi yapmanı engellemesin.