Piyano Çalmayı Öğrenmenin Eğlenceli Yolu

Erken Yaşta Piyano Öğrenmenin Faydaları

İzmir piyano kursu olarak çocukluk çağında piyanoya başlamanın neden önemli olduğunu, bilimsel olarak ispatlanmış her bir maddeyi sizlerle paylaşacağız. Günümüz dünyasında her şeyin artık sanal olduğu bir ortamda bir çocuğu mutlu etmenin en güzel yolunun ona sanat aşılamak olduğunu unutmayın !

Piyano Eğitimin Faydaları

  • Genel olarak vücut koordinasyonunu geliştirir : Piyano çalmak için notları takip ederek çalmak gerektiği için çocukların yazı yazmayı öğrenmeleri kolaylaşmaktadır.
  • Odaklanma süresini arttırır : Piyano çalarken ellerin pozisyonunu ayarlamak, notaları takip etmek, parçanın metronomunu kaçırmamak kendi içinde başlı başına büyük bir konsantrasyon gerektirir. Bu da bireyin hayatının her döneminde ne olursa olsun kendini duruma tamamen adapte edebilecek düzeyde odaklanma gücünü arttırmaktadır.
  • Seslere karşı duyarlılık kazanılar : Kelime dağarcıkları gelişir ve daha sosyal olduklarından kendilerini iyi ifade ederler.
  • Hızlı kitap okuyabilirler : Aynı anda hem do hem de fa anahtarı takibi kolay bir iş değildir. Her iki anahtarın takip edilmesi işi aynı zamanda beraberinde hızlı okuma becerisi kazandırmaktadır.
  • Disiplin işidir : Piyanoda bir parçayı çalmak için emek ve zaman harcamalısınız. Bu süreç içinde olabildiğince sıkı çalışan birey hayatını disiplinli ve düzenli olarak kurgular.
  • Hafızayı geliştirir : Uzun eserlerin çalınması, ezberlenmesi en büyük kanıtıdır. Beynin sol yarım küresini aktif olarak kullandırır.
  • Sosyalleşir : Piyano kursu İzmir ile aldığı piyano eğitimi sonucu sadece piyano öğrenmez, aynı zamanda müziğin dilini de öğrenir ve kendini daha iyi ifade eder.

Ve bonus olarak ise sadece öğretmeni ile değil sanat ile başka eğitimler alan yaşıtları ile kaliteli vakit geçirir, eğlenerek öğrenir !