Dünyaca Ünlü 10 Başarılı Kadın Piyanisti ve Ünlendikleri Şarkıları

Dünyaca Ünlü 5 Başarılı Kadın Piyanisti ve Ünlendikleri Şarkıları

Bugün sizler için dünyaca ünlü 5 başarılı kadın piyanistlerini ve ünlendikleri şarkıları listelediğimiz bir yazı hazırladık. Piyano kursu İzmir ailesi olarak, sizlere %100 ilham verecek lsitemize dilerseniz geçelim.

1)  Hiromi Uehara – Piano solo Old Castle, by the river, in the middle of a forest

Hiromi.

 

Hızlı parmaklarıyla ünlenmiş Hiromi Uehera aynı zamanda klasik parçaları özüne sağdık kalarak yorumlama konusunda da çok başarılıdır.

 

 


2) Martha Argerich – Chopin “Polonaise N°6 l’heroique”

Martha Argerich

 

Ünlendiği ilk günden itibaren gelişmesini durdurmamış, daima öğrenmiş ve hala daha öğrenmeye açık bir piyanisttir.

 

 

 


valentina_lisitsa

 

İlk ünlenmeye başladığı zamanlarda hiç bir şirketle anlaşmadan, kendisini sadece sosyal medyadan duyurarak ünlenmiş bir piyanisttir.

 

 


4) Yuja Wang – Chopin 24 Preludes, Op.28

 

Chopin parçaları ile ünlenen Yuja Wang, üstünden yıllar geçse de etkinliklerde hala “Chopin 24 Preludes, Op.28” isimli parçayı çalmaktadır.

 

 

Crea.Tips-Music-AyseGokcinDeniz-Pianist-Rock-Classic-Mix-Nirvana-PinkFloyd-Covers-Featured-1078x516

 

Ünlü yorumcu Ayşe Deniz Gökçin’i Pink Floyd çalarken dinlerseniz, o an Pink Floyd çaldığını anlar fakat nasıl bu kadar güzel yorumlandığını düşünmekten şarkıyı dinleyemeyebilirsiniz.

 


Eğer siz de yukarıdaki piyanistler gibi başarılı olmak istiyorsanız, piyano kursu İzmir ailesi olarak sizlere sunduğumuz piyano kurslarından yararlanabilirsiniz. Doğrudan adrese gitmek için;

İzmir’de Piyano Kursumuzla Kolayca Piyano Öğrenebilirsiniz


Ayrıca, dünyanın en ilginç enstrümanlarını merak ediyorsan “Dünya Üzerindeki En İlginç 5 Müzik Aleti” isimli yazıyı okuyabilirsiniz.